"Монтана" отстъпи на "Хебър" в 5-геймов трилър в зала „Младост“ /снимки/

"Монтана" отстъпи на "Хебър" в 5-геймов трилър в зала „Младост“ /снимки/ "Монтана" изпусна шампиона "Хебър" губейки с 2:3 (-22, 22, -22, 25, -18) дербито на XI кръг на efbet Супер Волей, играно пред 400 зрители в зала „Младост“.
Двубоят бе последен за 2022 година, а след него стана ясно, че три отбора ще посрещнат Коледните и новогодишните празници с еднакъв актив от 9 победи и 2 загуби ("Монтана", "Хебър" и ЦСКА).
Двубоят продължи 2 часа и 20 минути и бе решен в спиращ дъха тайбрек. Гостите започнаха по-добре мача и без да бъдат затрудявани взеха първия гейм. Във вторият домакините показаха истинското си лице, поведоха с 15-11, но при 20-17 решиха, че вече са спечелили и допуснаха съперникът им да запише серия от 4-0. Възпитаниците на Даниел Пеев обаче бързо вкараха ред в играта си и затвориха гейма на 22.
Хебърци диктуваха темпото в третата част и се откъснаха със 17-10. Треньорът на "Монтана" направи смяна като на мястото на Мирослав Градинаров влезе Любослав Симеонов. Това се оказа правилно решение и монтанчани успяха да скъсят пасива си до 22-24, но не успяха да спрят атаката на Пламен Шекерджиев. Четвъртата част бе най-оспорвана, като в нея двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството. При резултат 21:20  бе открита неточност в електронния протокол, който доведе до спиране на играта за около 8 минути. След нова размяна на водачеството Илия Петков получи червен картон и "Монтана" поведе с 25:24, а Симеонов бе неудържим край мрежата и изпрати срещата в тайбрек. Той бе копие на четвъртия гейм и благодарение на по-големия си опит бе спечелен от "Хебър".
Любослав Симеонов бе най-резултатен за домакините с 25 точки, с 13 т. се отличи 19-годишният посрещач Денислав Бърдаров. За победителите над всички бе германският диагонал Симон Хирш, който отбеляза 29 т. и бе определен за най-полезен (MVP) играч на мача.

"Монтана" – "Хебър" (Пазарджик) 2:3 (22-25, 25-22, 22-25, 27-25, 18-20)

"Монтана": Филип Палгут 5, Мирослав Градинаров 10, Радослав Попов-кап. 12, Димитър Калчев 1, Теодор Тодоров 7, Марин Кръстев 2 (Любослав Симеонов 25, Денислав Бърдаров 13, Павел Душков 9, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Хебър": Александер Туш 3, Симон Хирш 29, Якопо Масари 16, Тодор Алексиев 15, Илия Петков 11, Виктор Йосифов-кап. 6 (Иван Латунов 1, Пламен Шекерджиев 1, Трифон Лапков 1, Теодор Салпаров-либеро). Треньор: Камило Плачи.

Съдии: Атанас Върбанов, Добромир Добрев.

Зала: „Младост“-400 зрители.
18.12.2022, 15:00 часа