"Монтана" сефтоса новия стадион в с. Николово с разгром над "Бдин" с 9:0 /снимки/

"Монтана" сефтоса новия стадион в с. Николово с разгром над "Бдин" с 9:0 /снимки/ Отборът на "Монтана" стартира с убедителна победа серията си от контролни срещи от зимната предсезонна подготовка.
Воденият от треньора Ферарио Спасов-Феро тим разгроми с 9:0 третодивизионния "Бдин" (Видин).
С този мач бе официално открит обновения стадион в село Николово.
Трима от новите попълнения на монтанци Марко Стоически, Андреас Васев и Антон Тунгаров направиха неофициален дебю, четвъртият нов Антон Карачанаков е поизостанал с подготовката и не игра. Проверка пропусна заради лека травма и централният нападател Владислав Цеков-Каската.
Домакините вкараха още при първата си атака. Това стана в 8-та мин., когато Иван Михов с далечен пас намери Борислав Дамянов, който нахлу в пеналта и стреля покрай вратаря Росен Вергилов. Десет минути по-късно отново Дамянов покачи засичайки с глава центриране на Идрисс Фудил от корнер. В 25-та мин. Филип Ежике бе спънат в наказателното поле, сам изпълни отсъдената дузпа, която бе спасена от стража на гостите, но при добавката 20-годишният нигериец не сгреши. След половин час игра и Румен Георгиев-Джако записа името си сред голмайсторите разписвайки се отблизо.
Веднага след почивката силен шут на Владимир Айтов бе отразен от вратаря на "Бдин". Той обаче бе безпомощен в 56-та мин., когато Мехди Уамри комбинира с Петър Атанасов и 17-годишният тийнейджър с неспасяем удар изпрати топката в мрежата. Малко след това Атанасов асистира на друг талант от ДЮШ на "Монтана" Ивелин Георгиев и той технично прехвърли Вергилов. В 71-та мин. Филип Ежике направи 7:0, а до края на мача Йордан Йорданов се разписа с глава, а Уамри оформи разгрома след ювелирнои подаване на Ивелин Георгиев.

"Монтана" (първо полувреме): Петър Л. Петров, Мартин Сендов, Иван Михов, Димитър Буров, Марко Стоически, Стефан Каменов, Филип Ежике, Димитър Пройчев, Румен Георгиев, Идрис Фудил, Борислав Дамянов.

"Монтана" (второ полувреме): Петър Д. Петров, Андреас Васев, Иван-Йоанис Атанатос, Димитър Буров, Йордан Йорданов, Антон Тунгаров, Ивелин Георгиев, Владимир Айтов, Филип Ежике, Петър Атанасов, Мехди Уамри.

"Бдин": Росен Вергилов, Янек Кирилов, Ивайло Иванов, Кристиан Коцов, Николай Цветков, Ангел Цолов, Калоян Цветков-кап., Ерик Почански, Стойчо Стойков, Мартин Николов, Цветомир Тодоров (Антон Петров, Николай Бойнов, Теодор Борисов, Владимир Владимиров, Роберто Росенов, Константин Стефанов, Альоша Альошев).

Голмайстори: 1:0 Борислав Дамянов (8), 2:0 Борислав Дамянов (18), 3:0 Филип Ежике (25), 4:0 Румен Георгиев (30), 5:0 Петър Атанасов (56), 6:0 Ивелин Георгиев (60), 7:0 Филип Ежике (71), 8:0 Йордан Йорданов (77), 9:0 Мехди Уамри (78).

Главен съдия: Петър Милков.

Асистенти: Николай Михайлов, Веселин Найденов.
Жълт картон: Ангел Русев (Бдин).