„Видабаскет“ започна с разгромна победа над "Локомотив" /Горна Оряховица/ новата година

„Видабаскет“ започна с разгромна победа над "Локомотив" /Горна Оряховица/ новата година Мъжкият отбор на „Видабаскет“ спечели убедително първата си среща за 2023 година.
В зала „Дунав“ в Русе възпитаниците на треньора Юли Колев победиха с 91:49 точки (16:9; 22:15; 32:8; 21:17) „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в среща от IХ кръг на първенството на A група в регион „Център“ на Българската баскетболна лига.
Мачът започна равностойно, но в края на първата част „Видабаскет“ успя да поведе в резултата и да затвърди предимството си през вторите 10 минути. Двата отбора се оттеглиха на почивката между двете полувремена при резулта 38:24 точки в полза на видинчани. Въпреки че капитанът Юлиян Колев се контузи през втората четвърт и не можа да продължи мача, видинските баскетболисти излязоха още по-мотивирани и спечелиха още по-убедително третата четвърт с 32:8 точки. Последната част също бе за видинчани- 21:17. Състезателите на „Видабаскет“ превъзхождаха във всички елементи своите противници, успяха да отбележат 14 тройки, да спечелят 53 борби, стрелбата за две точки също бе на високо ниво. Дебют при мъжете направиха осмокласниците Андрей Михайлов и Божидар Иванов.
Най-полезен за „Видабаскет“ в тази среща бе Филип Емилов, който завърши с дабъл-дабъл 26 точки и 11 борби. Теодор Киров добави 17 точки, а Никола Емилов- 16.
За „Локомотив“ Данаил Киров отбеляза 21 точки.
В 10-ия кръг на първенството „Видабаскет“ ще срещне „Дунав“ /Русе/. Мачът е на 29 януари от 14 часа в зала „Чавдар“ в Троян.
16.01.2023, 09:38 часа