"Видабаскет" отново игра силно, но загуби от "Дунав" в Русе

"Видабаскет" отново игра силно, но загуби от "Дунав" в Русе "Видабаскет" се представи достойно, но загуби гостуването си на "Дунав" /Русе/ с 83:106 точки в среща от 10-ия кръг в регион Център на Българската баскетболна лига А група.
След тази победа "Дунав" оглави временното класиране.
"Видабаскет" започна добре мача, като имаше предимство през първата четвърт, която завърши при резултат 24:23 в полза на видинчани. Русенци взеха инициативата през втория период и на почивката вече бяха напред с 47:41.
Подемът в играта на домакините продължи и през второто полувреме, като преди последната част водеха със 76:60 точки. Високата резултатност се запази до края на мача.
Николай Николов бе най-резултатен за победителите с 28 точки и 7 борби.
За "Видабаскет" Филип Емилов бе над всички с 34 точки и 7 борби, Теодор Киров вкара 20 точки, с 12 е Никола Емилов.
В следващия кръг състезателите на играещия треньор Юлиян Колев ще срещнат "Чавдар" /Троян/.
22.01.2023, 15:59 часа