Класика за "Ботев" /Враца/ срещу "Банско"/снимки/

Класика за "Ботев" /Враца/ срещу "Банско"/снимки/ "Ботев" /Враца/ победи третодивизионния "Банско" с 3:0 в четвъртата си зимна контрола.
Даниел Моралес раздели футболистите на 2 отбора, които играха по едно полувреме, като 85 минути на терена бе само вратарят Федерико Бариос.
Красимир Тодоров и Клери Сербер през първото полувреме и Петко Ганев през второто отбелязаха головете за "Ботев".
Мачът започна с натиск на "Ботев". Още в 3-ата минута добра атака завърши с хубав пас към Клери Сербер, но той не успя да стигне до топката. След още 2 минути игра Краси Тодоров отправи първия точен удар във вратата на "Банско", но стражът се справи.
В 12-ата минута Пламен Петров се озова на добра стрелкова позиция и шутира, но в аут.
Минута по-късно Чавдар Ивайлов отправи хубав удар, но не сполучи. Същото стори и Красимир Тодоров в 17-ата минута.
Първият гол падна в 23-ата минута. Тогава Клери Сербер даде чудесен пас към Том Рапнуи отляво, който центрира в наказателното поле, топката се озова у Красимир Тодоров, който с хубав шут вкара за 1:0.
В 42-ата минута Клери Сербер имаше добра възможност да вкара, но стражът на "Банско" направи акробатично спасяване.
Второто попадение падна в 44-ата минута. Тогава Мирослав Маринов даде успореден на вратата пас и от няколко метра Клери Сербер вкара за 2:0.
През втората част Даниел Моралес пусна нови 10 полеви играчи, като мястото си на терена запази единствено вратарят Федерико Бариос.
В 55-ата минута Браян Мендоса стреля опасно с глава, но изпрати топката в аут.
Третото попадение падна в 72-ата минута. Тогава Ботев имаше възможност да изпълни пряк свободен удар. След центрирането отдясно Петко Ганев с глава вкара топката за трети път в мрежата на "Банско".
Следващата проверка е срещу "Пирин" идната събота.

"Ботев" – Банско 3:0
1:0 Краси Тодоров 23, 2:0 Клери Сербер 44, Петко Ганев 72

"Ботев", първо полувреме: Федерико Бариос, Цветослав Поповчев, Мартин Кавдански, Луис Фелипе Соарес, Том Рапнуи, Чавдар Ивайлов, Мартин Атанасов, Клери Сербер, Мирослав Маринов, Пламен Петров, Красимир Тодоров

"Ботев", второ полувреме: Федерико Бариос (85 – Любомир Василев), Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Петко Ганев, Диего Фераресо, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Мануел Башев, Митко Панов, Петър Кепов, Браян Мендоса
25.01.2023, 15:30 часа