"Монтана" прекрати последната си контрола в Турция заради спорни съдийски решения

"Монтана" прекрати последната си контрола в Турция заради спорни съдийски решения "Монтана" не успя да завърши докрай последната си контрола в Турция, след като спорни решения на главния съдия изнервиха изключително много обстановката.
Българският отбор игра срещу "Бухара", като двата тима завършиха при резултат 2:3 в полза на узбекистанците. Именно след последния гол обаче напрежението се нажежи.
Иначе първо Ахмедов вкара за "Бухара" в 18-ата минута, а през второто полувреме два бързи гола на Монтана обърнаха срещата. Идрисс Фудил направи 1:1 в 53-ата минута, а 2 минути по-късно Мехди Уамри с красива странична ножица направи обрата пълен (55’). В 77-ата минута обаче ново спорно решение на рефера доведе до това Купаев да стреля от пряк свободен удар и да изравни. Както вече стана ясно, последният гол падна в 82-ата минута, когато точен бе Бигеонкулов. Двубоят бе излъчен на живо по
Още в първите минути на двубоя Андреас Васев напредна отдясно и подаде към Идрисс Фудил. Острието на "Монтана" излъга противников състезател, създаде си коридор за удар, но опитът му се оказа прекалено слаб и вратарят на противника успя да улови.
В следващите минути не се случи нищо кой знае колко интересно. Така се стигна до 18-ата минута, когато при първата си по-сериозна ситуация Бухара успя да открие. След несъсредоточени действия на защитата на монтанци и разбъркване в наказателното поле Ахмедов успя да прокара топката в мрежата за 0:1.
В останалите минути до края на полувремето двубоят не бе особено интересен, като най-много битка имаше в средата на терена. Малко преди края на първата част Борислав Дамянов имаше прекрасна възможност, но не успя да нанесе достатъчно силен удар, с който да затрудни вратаря.
Близо 5 мин след началото на второто полувреме Тунгаров напредна добре отляво и навлезе към наказателното поле по аутлинията. В последния момент българският футболист подаде към Уамри, който стреля от близка дистанция, но от прекалено малък ъгъл и топката излезе в аут.
Малко по-късно узбекистанците получиха правото да изпълнят дузпа, след като Жуманкузев бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Ахмедов, който обаче стреля високо над напречната греда.
В 53-ата минута "Монтана" успя да се върне в срещата. След центриране по земя отляво Идрисс Фудил успя да засече от близка дистанция и без да сбърка вкара топката за 1:1.
Пропусната дузпа даде импулс в играта на "Монтана" и само няколко секунди по-късно Боби Дамянов получи хубав пас по въздух. Той се измъкна от защитата, остана сам срещу вратаря, пое на гърди, но ударът му попадна право в обсега на Стошич. Стражът обаче не успя да улови добре и така атаката продължи. Последва центриране одясно, което намери Уамри. Алжирският нападател изпълни атрактивна странична ножица и директно от въздуха вкара топката в близкия ъгъл на вратата - 2:1.
Последваха минути, в които отново нямаше много интересни положение. "Бухара" на няколко пъти организира по-опасни действия, които обаче не доведоха до нищо сериозно. В 72-ата минута "Монтана" можеше да вкара и трети гол. Уамри подаде към Тунгаров, който бе оставен напълно непокрит, сам фронтално срещу вратаря. Стошич обаче показа добри рефлекси и успя да избие в корнер.
в 77-ата минута узбекистанците получиха правото да изпълняват доста спорен пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле. Зад топката застана Купаев, който изпълни по прекрасен начин положението и вкара топката точно под гредата - 2:2.
В 82-ата минута главният съдия от Естония свири нов спорен фал в полза на "Бухара". Футболистите на "Монтана" веднага отидоха да спорят с него, като не бяха съгласни с отсъждането му. Докато те си говорят със съдията обаче колегите им от "Бухара" изпълниха положението си, изведоха футболист на чиста позиция и вкараха гол без да има сигнал от съдията. Това още повече изнерви футболистите и треньорите на "Монтана", които нахлуха на терена, а след това поискаха и прекратяване на мача. Така двубоят не се доигра до края.

"Монтана" 2:3 "Бухара"

0:1 Ахмедов (18)
1:1 Идрисс Фудил (53)
2:1 Мехди Уамри (55)
2:2 Купаев (77)
2:3 Бигеонкулов (82)

Стартови състави:
"Монтана": 30. Димитър Илиев, 7. Андреас Васев, 3. Иван Михов (к), 13. Йордан Йорданов, 14. Димитър Буров, 15. Димитър Пройчев, 22. Стефан Каменов, 23. Антон Тунгаров, 11. Борислав Дамянов, 19. Владислав Цеков, 17. Индрисс Фудил;

"Бухара": 13. Стошич, 2. Омахонов, 17. Убаседимоев, 3. Тошпулатов, 15. Жупобоев, 7. Азимов, 11. Станиславич, 14. Абдихамидов, 77. Жуманкузив, 88. Мемев, 22. Ахмедов.