Контролата между "Ботев"/Враца/ и "Ботев" /Пловдив/ завърши без голове

Контролата между "Ботев"/Враца/ и "Ботев" /Пловдив/ завърши без голове "Ботев" /Враца/ завърши наравно 0:0 при госутването на "Ботев" в Пловдив.
Футболистите на Даниел Моралес направиха добър мач и пропуснаха няколко добри голови положения, но не успяха да реализират.
Дебют за врачани направи новото попълнение Лукас Брамбила, който се появи в игра през второто полувреме. Титуляр започна намиращият се на проби Диого Барбоса, който игра цял мач.
През първото полувреме футболистите на гостите стреляха по-често към вратата на съперника и имаха по-голяма присъствие в половината на „канарчетата“.
Още в 5-ата минута Миросла Маринов стреля, но в аут. Само няколко минути по-късно последва удар след центриране на Том, но топката попадна в ръцете на вратаря.
Домакините отвънаха с далечен удар на Тодор Неделев, който Краси Костов спаси.
В 23-ата минута Браян Переа отправи опасен удар, но не уцели вратата.
В 31-ата минута врачани направиха добра атака, която задърши със силен диагонален силен удар на Браян Мендоса, но и той не сполучи.
След няколко минути и Том Рапнуи опита да отбележи гол, но стражът на „жълто-черните“ се справи.
Намиращият се на проби португалец Диого Барбоса отправи удар с глава в 36-ата минута, но бе прекалено лек, за да затрудни стража на домакините.
Само 3 минути след подновяването на играча Том Рапнуи излезе на стрелкова позиция и шутира, но стражът изби в корнер.
В 58-ата минута домакините направиха бърза контраатака, която завърши с удар на Емануел Уме, но право в ръцете на Федерико Бариос.
Двата отбора направиха редица промени, но футболистите на врачани продължиха да стоят по-сталибно на терена от своя съперник.
В 84-ата минута домакините отправиха опасен удар, който излезе в аут.
2 минути преди края Даниел Генов отправи опасен удар, но топката бе блокирана от защитник.

"Ботев" /Пловдив/ – "Ботев" /Враца/ 0:0

"Ботев" /Враца/: Красимир Костов (46 – Федерико Бариос), Диего Фераресо (69 – Петко Ганев), Луис Фелипе Соарес, Меси Биатумусока (69 – Мартин Кавдански), Том Рапнуи, Браян Мендоса (75 – Лукас Брамбила), Стефан Гаврилов (69 – Чавдар Ивайлов), Диого Барбоса, Мирослав Маринов (75 – Даниел Генов), Клери Сербер (75 – Петър Кепов), Браян Переа (75 – Красимир Тодоров)
04.02.2023, 13:29 часа