При спецакция: Ченгета тарашиха кола с 2-ма крими герой във Врачанско, намериха куп наркотици

Полицаи намериха куп наркотици при тараш на кола с 2-ма криминално проявени във Врачанско, съобщиха от МВР.
Случаят е от около 15.30 часа вчера в Ребърково. По време на спецакция служители на районното управление в Мездра спрели за проверка лек автомобил „Фолксваген Голф 5“. Колата била с английски регистрационни табели, а зад волана ѝ седял нейният собственик – 37-годишен врачанин. Справка в масивите на МВР показала, че същият е криминално проявен и осъждан. В „Голф“-а с него, на задната седалка, пътувал още един крими герой – 26-годишен от Дърманци.
При извършена проверка в автомобила е установена хартиена сгъвка, съдържаща зелена на цвят листна маса – билка за пушене. На пода в колата са намерени разкъсани найлончета със следи от зелена листна маса по тях.
При извършени лични обиски на двете лица в пътника е установен найлонов плик, съдържащ билка за пушене.
Местопроизшествието е запазено, като е уведомен разследващ полицай в районното управление на Мездра и дежурен прокурор от Районна прокуратура-Враца.
При последващи оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално-следствени действия в автомобила е намерена и иззета хартиена сгъвка. Тя съдържала зелена на цвят листна маса – билка за пушене, и била с тегло около 2 грама. Ченгетата намерили още 2 саморъчно направени цигари, както и найлонов плик с около 11 гр билка за пушене.
При обстойната проверка станала ясно още, че водачът на колата е неправоспособен. На същия са съставени актове по Закона за движение по пътищата, а номерата на колата са свалени и иззети. Мъжът е тестван за употреба на алкохол и упойващи вещества, като пробите са отрицателни.
Водачът и пътникът са задържани за срок до 24 часа. По случая в районното управление на Мездра е образувано досъдебно производство.
*Снимката е илюстративна
22.07.2025, 11:17 часа
2031
0