Митко Ценов пръв на 20 километра, етиопец бие

Митко Ценов спечели състезанието на 20 километра. Бягането на половин дистанция бе част от надпреварата за Софийския маратон 2015. Ценов взе категорична победа, завършвайки с време от 1,12,43 часа. Състезателят на СК „Атлет”/Мездра/ водеше през цялото време и сам си определяше темпото. Втори бе Елайдин, а трети Борис Желев. При дамите на същата дистанция първа е Анита Кръстева.
Иначе голямата дистанция от 42 километра и 195 метра бе спечелена от етиопецът Самуел Демие. Той финишира за време 2,16,40 часа. Седми е Пол Коеч, а девети Йоло Николов и двамата състезатели на СК „Атлет”/Мездра/.
При жените Софийският маратон спечели кенийката Ребека Курир. Милица Мирчева завърши четвърта и бе най-високо класираната българка в настоящото издание на маратона. Бегачката от „Атлет” финишира с време от 2,53 часа.

05.10.2015, 20:28 часа