"Монтана" изпусна ЦСКА при U19

"Монтана" изпусна ЦСКА при U19 Юношите на "Монтана" и ЦСКА завършиха 0:0 в среща от 31-ия кръг на елитната група до 19 години. Домакините издигнаха трансперант с надпис "Павка, с теб сме". Младият страж Павел Здравков, който е син на бившия национален вратар Здравко Здравков, претърпя преди дни операция от минискус.
Монтанци тръгнаха уверено и още в 3-та минута можеха да открият резултата. С глава Любомир Тодоров засече центриране, но вратаря на ЦСКА Слави Расланов закова топката до гредата. "Червените" също имаха своите шансове. В 36-та минута Алекс Илиев стреля опасно, но вратаря на "Монтана" Юлиан Весков, който е на 16 години, изби в корнер. Момчетата на треньора Методи Деянов могат да съжаляват, че не вкараха на два пъти. Кристиян Пешов и Едуар Атанасов останаха сами срещу Весков, но и двамата биха високо над напречната греда.
След почивката на няколко пъти се стигна до остри единоборства, но главния съдия Мирослав Михайлов охлади страстите на младоците с жълти картони. Борислав Дамянов и Владимир Христов не успяха да вкарат за домакините, водени от треньорите Светлан Кондев и Михаил Цоков. Най-чистото си положение те изпуснаха в 75-та минута. Тогава вратаря Слави Расланов се опита да гърдира топката на аут линията, но Борислав Дамянов му я отне. Нападателят на "Монтана" стреля и от голлинията Алекс Илиев я изби.
Срещата на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста" изгледа старши треньорът на мъжкия тим на "Монтана" Емил Велев–Кокала и целия му екип.
"Монтана": Юлиан Весков, Милен Ангелов, Денис Петров, Денислав Сергиев, Николай Христов, Любомир Тодоров, Мартин Христов, Християн Илиев, Мартин Пламенов, Борислав Дамянов, Владислав Каменов /Ваньо Иванов, Гроздан Илиев, Антон Ценков, Мартин Истатков, Ивайло Ваньов/
ЦСКА: Слави Расланов, Герман Петров, Алекс Илиев, Иван Голчев, Давид Стоянов, Радослав Димитров, Кристиян Пешов, Калоян Стефанов, Едуард Атанасов, Иван Анушев, Марио Йорданов /Драгомир Захариев, Васил Харизанов, Иван Иванов/
08.05.2016, 15:41 часа