"Кариана" излъга "Вихър" в турнира за Купата и продължава напред

"Кариана" излъга "Вихър" в турнира за Купата и продължава напред Третовивизионният "Кариана" (Ерден) се наложи трудно с 3:2 като гост над шампиона на монтанската „А” регионална група "Вихър" (Николово) в среща от първия кръг на турнира за Купата на България по футбол. Домакините започнаха нахъсано и след няколко добри атаки откриха резултата. Това стана в 19-та мин., когато Кристиян Методиев-Пато засече с глава центриране на Бисер Ефремов и не остави никакъв шанс на вратаряПавел Станев. Десет минути по-късно при идентична ситуация Милен Заков покачи, като асистенцията бе на Денислав Езекиев. Три минути преди почивката Евгени Игнатов-Бамзе с диагонален удар върна един гол, а с това и интригата в мача.
През второто полувреме,докато имаха сили,футболистите на "Вихър" удържаха преднината си, но след това рухнаха и бързо инкасираха още два гола. Най-напред в 73-та мин. Георги Цеков изравни с глава след центриране от корнер на Ангел Русев. Домакините претендираха за нарушение в атака и Ивайло Тошев бе изгонен с червен картон от главния съдия Николай Малджански. Три минути по-късно Игнатов бе спънат в пеналта и Йордан Тодоров-Паро вкара отсъдената дузпа и по този начин класира "Кариана" за следващия кръг на турнира.

"Вихър": Даниeл Първанов, Мартин Симеонов, Емилиян Ивов, Михаил Въглярски, Стелиян Николов, Красимир Георгиев, Евелин Петков, Кристиян Методиев, Милен Заков, Денислав Езекиев, Бисер Ефремов (Ивайло Тошев, Лъчезар Григоров). Треньор: Слави Методиев.

"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Илиев, Георги Георгиев, Цветко Иванов, Йордан Тодоров, Николай Николов, Евгени Игнатов, Ангел Русев, Борис Петков, Румен  Рангелов (Борислав Борисов, Георги Цеков, Александър Димитров).Треньор: Георги Владимиров.

Главен съдия: Николай Малджански.
Помощници: Ивайло Тодоров, Веселин Найденов.
Червен картон: Ивайло Тошев (Вихър).