"Бойчиновци" нанесе първа загуба за сезона на шампиона "Вихър"

"Бойчиновци" нанесе първа загуба за сезона на шампиона "Вихър" Отборът на "Бойчиновци" нанесе първа загуба за сезона на шампиона на монтанската IV дивизия "Вихър" (Николово). В едно от двете днешни дербита на IX кръг, играно на терена с изкуствена настилка, гостите се наложиха с 2:1. Заради вечното дерби ЦСКА - Левски, което се предаваше по същото време по телевизията, двубоят в парк "Огоста" бе изгледан от едва 50-ина зрители.
Срещата започна равностойно, без двата отбора да предприемаха излишен риск. В последната минута на първото полувреме един от най-големите таланти на ДЮШ на "Монтана" Валери Беров засече с глава центриране от корнер и изведе "Бойчиновци" напред в резултата.
След почивката домакините натиснаха и стигнаха до изравнителен гол. Това стана в 69-та мин., когато Тони Благоев фаулира в наказателното поле Кристиян Методиев-Пато и Денис Езекиев вкара отсъдената дузпа. Срещата вървеше към своя логичен край, когато в добавеното време влезлият като резерва Мирослав Димитров бе оставен непокрит на далечната греда и изпрати топката в мрежата за крайното 1:2.

"Вихър" (Николово) – "Бойчиновци" 1:2

"Вихър": Борислав Борисов, Емилиян Ивов, Евелин Петков, Стелиян Николов-кап., Мирослав Въглярски, Лъчезар Григоров, Кристиян Методиев, Красимир Георгиев, Милен Заков, Денислав Езекиев, Бисер Ефремов (Даниел Първанов, Мартин Симеонов, Ивайло Томов). Треньор: Слави Методиев.

"Бойчиновци": Росен Кирчев-кап., Марко Митов, Емил Борисов, Светослав Йорданов, Светлин Петров, Димитър Божинов, Костадин Пилитов, Тодор Благоев, Валери Беров, Илия Илиев, Божидар Митов (Мирослав Димитров). Треньор: Александър Александров-Вош.

Голмайстори: 0:1 Валери Беров (44), 1:1 Денис Езекиев (69-дузпа), 1:2 Мирослав Димитров (90+2).

Главен съдия: Емилиян Тодоров.

Помощници: Веселин Найденов, Владимир Вълов.

Терен с изкуствена настилка в парк „Огоста”-50 зрители.
15.10.2016, 20:05 часа