20 000 зрители видяха триумфа на Иван Петров край Айтос

20 000 зрители видяха триумфа на Иван Петров край Айтос Състезаващият се за МСК Севлиево Иван Петров с „Хускварна” стана победител в последния за 2016 година кръг от републиканския шампионат по мотокрос. Домакин на проявата бе Айтос, в нея участваха 73 пилота от България, Гърция, Македония, Кипър и Румъния, а зрителите бяха над 20 000.
Петров спечели надпреварата в клас МХ 2 след драматичен първи манш, в който оплете мотора си в стартовата бариера и излезе последен на трасето. Въпреки това монтанският ас показа класа и финишира втори само на две секунди след съотборника си Хакан Халми (КТМ). Със страхотно каране във втория манш първият българин европейски шампион пресече пръв финалната линия изпреварвайки с 42 сек. Халми и с над минута третия Георги Георгиев (Сузуки). Това бе достатъчно на Иван Петров да оглави класирането за кръга с 47 точки, колкото има и вторият Хакан Халми, а третият Георги Георгиев остана с 40 т. Заради участието си през сезона в световния шампионат по мотокрос обаче, Петров пропусна част от стартовете у нас и това е причината да не се бори за титлата в своя клас, която печели Халми, пред Любомир Васев (МХ Шулц) и Кристиян Ангелов (НСА).