Монтанчанин стартира в италианския зимен шампионат по мотокрос

Монтанчанин стартира в италианския зимен шампионат по мотокрос Иван Петров ще започне новия сезон с участие в италианския зимен шампионат по мотокрос, който и тази година ще се преведе в три кръга. Роденият в Монтана ас, който се състезава за "8bianno Racing", стартира в неделя на трасе Риола Сардо в Сардиния. В "Internazionali d’Italia Motocross" ще участват още Кристиян Петков от "Велман Моторспорт", Станислав Цеклеов от "АИТ Рейсинг Тийм", в клас МХ2 и Жулиан Георгиев от "Еър Макс Рейсинг Тийм", МХ125. Във втория кръг към българската група ще се присъединят Петър Петров МХ2, "Kawasaki Racing Team" и Алекс Димтров от "Мото Спорт Варна", МХ2. Третият кръг ще бъде по-особен за Иван Петров, защото ще се проведе на трасето, където е разположен и тренира новият му италиански отбор. През 2015 година 18-годишният тийнейджър спечели сериите в клас МХ125 и стана първият български състезател с шампионска титла в италианския зимен шампионат. През 2009 г. той стана и първият българин европейски шампион по мотокрос.
27.01.2017, 14:55 часа