Волейболистите на "Монтана" загубиха финала за Купата в Добрич след съдийска тесла

Волейболистите на "Монтана" загубиха финала за Купата в Добрич след съдийска тесла В изключително оспорван финал тази вечер пред пълните трибуни в зала „Добротица” в Добрич "Добруджа 05" спечели Купата на България след победа с 3:2 /21:25, 25:20, 16:25, 25:22, 15:9/ срещу "Монтана". Те на два пъти изоставаха в резултата, но намериха сили да изравнят и да спечели тайбрека.
"Монтана" започна без Теодор Тодоров. Сервисът отново бе най-силното оръжие на отбора на Даниел Пеев. Възпитаниците му записаха 4 аса в първия гейм. Във втората част водачеството се сменяше, но до средата нито един от двата отбора не успя да се откъсне с повече от 2 точки. При 19:18 за домакините на сервис за "Добруджа 07" застана Жулиен Георгиев и след много силна серия от начален удар тимът на Мирослав Живков поведе с 23:18, след което нямаше проблеми да изравни резултата.
Гостите от Монтана намалиха грешките в третия гейм и показаха по-добра игра, излизайки отново напред в резултата. Напрежението нарасна в четвъртата част. При 22:21 за домакините атаката на гостите излезе в аут, а при следващото разиграване тройната блокада на "Добруджа" спря Минчев и добричлии стигнаха до тайбрек. Драмата в него бе пълна. При 5:5 бе отсъдена бъркана топка на Любо Агонцев, което вбеси разпределителя на "Монтана". Той си изпусна нервите, за което получи червен картон. Треньорът на Даниел Пеев също реагира много бурно на отсъждането и трябваше да напусне скамейката на тима. Страхотен гейм за домакините направи Жулиен Георгиев, а в края два аса на Димитър Маринков взривиха залата.
За "Монтана" играха: Иван Латунов, Александър Симеонов, Любомир Агонцев, Тодор Скримов, Минчо Минчев Николай Къртев и либерото Добромир Иванов.
В списъка на "Добруджа 07" бяха: Денис Чавдаров, Добромир Димитров, Мартин Атанасов, Димитър Маринков, Светослав Арнаудов, Жулиен Георгиев и либерото Христо Христов.
30.04.2017, 21:19 часа