Янимир Луканов спечели 9-та рекордна титла на "Berk Open"

Янимир Луканов спечели 9-та рекордна титла на "Berk Open" Янимир Луканов записа нови златни букви в десетгодишната история на "Berk Open" като спечели пета поредна титла и рекордна девета след победа с 6:2 5:7 6:2 над Никола Василев от Смолян.
Мачът започна уверено за Луканов, който проби на два пъти съперника и затвори първия сет. Никола даде всичко от себе си, за да обърне втория сет от 4:2, но в третия умората се оказа решаваща, Луканов поведе с два пробива и затвори мача.
Никола победи на полуфиналите Елин Илиев 6:4 6:0, докато пътя на Янимир към финала бе значително по-труден. Почти загубил мача си срещу Калин Петров, Луканов буквално възкръсна след 3:0 (30:0) в третия сет, за да обърне до 6:4 гейма.
При дамите Полина Ивайлова от Берковица спечели турнира за втора поредна година след победа с 6:0 гейма във финала над Златина Антонова.
Златина победи в полуфиналите след много оспорван и равностоен мач със 7:5 гейма представителката на град Лом - Елизабет Джонова, а Полина надделя над Маргарита Николова в другия полуфинален сблъсък.
Росен Петров от Монтана триумфира в турнира за момчета след късен обрат над Радослав Джонов (Берковица) във финала. Петров допусна изоставане от 3:1 гейма, но след няколко прецизно насочени удара в решителните моменти се добра до тайбрек, където победи със 7:5 точки за крайното 4:3 гейма.
Третото място зае Георги Джонов, а четвърти остана Виктор Евстатиев от София.
При момичетата Рая Гоцова спечели турнира след победа с 4;1 гейма във финала над Елизабет Юлиянова от Лом. На трето място завърши Анджелика Пламенова (Лом), която победи Цветелина Бориславова с 4:0 гейма.
За втора поредна година отбор от Вършец печели двойковия турнир "Berk Open", този път К.Петров/М. Михайлов се наложиха на финала над Д.Луканов/Е.Илиев с 9:7 гейма.
При смесените двойки дуото Николай Цветков/Велислава Иванова грабна трофеите след като убедително надигра на финала с 6:1 гейма Паоло Петров/Златина Антонова.
25.07.2017, 16:05 часа