Румен Ташков завърши втори на турнир по ускорен шахмат в Приморско

Румен Ташков завърши втори на турнир по ускорен шахмат в Приморско Румен Ташков спечели второ място на турнира по ускорен шах в Приморско. Ташков стигна до сребърно отличие в надпреварата за купа „Дюни” в курортния център, където участваха 42 шахматисти.  Румен показа класа и здрави нерви, оказвайки максимална съпротива на победителя Божидар Иванов. Двамата финишираха с еднакъв актив от по 7 точки, но нашият отстъпи първото място по допълнителни показатели. Ташков регистрира 5 победи и 4 ремита, недопускайки загуба както от победителя, така и от третия г.м Петър Дренчев, който приключи с 6,5 точки. Сребърният медалист сам даде добра оценка на представянето си, окачествявайки го като силно, с постоянна и стабилна игра срещу силни съперници. За второто си място Румен взе медал, а победителят си тръгна с купа. В надпреварата участва и друг врачански шахматист Светослав Симеонов, който завърши по-назад в класирането с актив от 4 точки.
26.09.2017, 16:21 часа