"Ботев" /Враца/ не успя да пробие защитата на "Ботев" /Гълъбово/ и предаде лидерството на "Локо" /София/

"Ботев" /Враца/ не успя да пробие защитата на "Ботев" /Гълъбово/ и предаде лидерството на "Локо" /София/ "Ботев" /Враца/ завърши 0:0 с "Ботев" /Гълъбово/ в мач от 11-ти кръг на Втора лига. През първата част владеенето на топката бе в полза на врачани, но домакините не успяваха да създадът чисто положение. Първата реална възможност бе в 21-та минута, когато Емил Стоев изведе Боби Борисов на удобна позиция, но неговият шут бе избит пред голлинията. Няколко минути по-късно Кристиян Григоров с глава отправи опасен изстрел след изпълнение на корнер, но вратарят Мирослав Иванов улови сигурно топката. В последната минута на първото полувреме дойде и най-спорната ситуация в мача. Страничния рефер сигнализира за игра с ръка в наказателното поле на гостити. Главният съдия първоначално отсъди корнер за врачани, но след консултация с помощникът си реши да отсъди наказателен удар извън наказателното поле.
Въпреки направените смени през втората част картината на терена не се промени. В 67-та минута Тодор Чаворски беше на път да накаже грешка в центъра на защитата, но шутът му от упор попадна в тялото на вратаря. Последва сериозен натиск на "Ботев" /Враца/, но гостите от Гълъбово успяваха да се спасят във всяка една ситуация. Така начело на Втора лига вече е "Локомотив" /София/ с 25 точки, който победи "Литекс" с 4:0. Само на една зад “железничари” е "Ботев" /Враца/.
За "Ботев" /Враца/ играха: Николай Кръстев, Атанас Димитров /46 Тодор Чаворски/, Борислав Борисов, Деян Иванов, Емил Стоев /72 Атанас Кабов/, Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Кристиян Григоров, Петър Альошев, Спас Георгиев и Янаки Смирнов /59 Илия Карапетров/.
Гостите от Гълъбово бяха в състав: Мирослав Иванов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков /60 Стефан Неделчев/, Емил Колев, Иван Винков /90+1 Емилиян Зотев/, Станислав Катранков, Иван Цачев, Илиян Капитанов /68 Реджеб Халил/, Цветелин Радев, Пламен Коларов и Стоян Кижев.
14.10.2017, 18:08 часа