143 деца от Врачанско чакат да бъдат осиновени, 74 от тях са с увреждания

Вписаните в регистъра за пълно осиновяване деца от област Враца са 143, от които 74 са с увреждания. Само двама малчугани са намерили нов дом през септември, научи BulNews.bg.
Основният проблем децата да не могат да намерят родители е, че повечето са от ромски произход, а кандидат-осиновителите предпочитат българчета. Другата спънка пред чакащите семейство е, че повече от половината са на по-голяма възраст.
Кандидат осиновителите във Врачанско са едва 30 семейства. През последния месец е вписано само едно ново семейство. По-голям е броят на вписаните приемни семейства в областта - 104, като в 83 от тях са настанени 94 деца. През юли комисията по приемна грижа е заседавала един път и е утвърдила едно ново приемно семейство. Няма направени откази.
През септември са извършени 3 проверки на приемните семейства, като не са установени нередности. Целта е да се осъществява контрол върху качеството на предоставяне на услугата „Приемна грижа“.
Социалните са установили, че броят на кандидат осиновителите през септември е намалял, но нямат логично обяснение за това.
25.10.2017, 14:05 часа
1052
0