Стената на Тръмп ще бъде тествана с чукове и брадви

Приключила е работата по прототипи на стената, която президентът на САЩ Доналд Тръмп предложи да бъде изградена по границата с Мексико. Скоро те ще бъдат подложени на тестове за издържливост, съобщи правителството на САЩ.
Тръмп за обещаната стена по границата с Мексико: Трябва да я имаме
прототипите. Работниците ще се опитат да ги разрушат с чукове, горелки, кирки и електрически инструменти.
Действащият заместник началник на Граничната служба на САЩ Роналд Витиело заяви пред медиите, че тестовете могат да доведат до комбиниране на елементи от различни проекти, за да се създадат възможно най-ефективни стени. Прототипите са построени в района на границата между САЩ и мексиканския град Тихуана.
Изпитанията ще започнат най-рано след месец, защото бетонът на някои от стените не е изсъхнал. Конгресът на САЩ все още не е отпуснал средства за издигане на гранична стена, отбелязва АП.
28.10.2017, 09:10 часа
664
0