U17 на "Монтана" се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС

U17 на "Монтана" се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС Отборът на "Монтана" се класира за ¼ финалите на турнира за Купата на БФС, след като победи с 4:2 като гост "Черноморец" /Бургас/. В първата среща на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста” възпитаниците на треньора Иван Ценов бяха допуснали минимална загуба с 0:1, но след успеха си край южното ни черноморие с общ резултата 4:3 продължават напред в надпреварата. Головата сметка за малките монтанци в „Гнездото на акулите” откри Мартин Петров в 15-та мин., засичайки центриране от ляво на Кристиян Апостолов. В 27-та мин. от фаул Цвети Неделчев покачи. Шест минути по-късно Любомир Веселов направи 0:3 след продължително разбъркване пред вратата на домакините. В 59-та мин. Мирослав Янчев си вкара автогол, а малко след това домакините се възползваха от неразбирателство между вратаря и защитата на "Монтана" и намалиха. Точка на спора обаче сложи Мирослав Манев в 73-та мин. Тогава сърцатият нападател бе изведен на празна врата от Мартин Петров и търкулна топката в мрежата. Жребият за следващия кръг ще се тегли следващата седмица.
08.11.2017, 16:19 часа