Съд отмени акт на КАТ заради нечетлив почерк

Съд отмени акт на КАТ заради нечетлив почерк Нечетлив почерк стана причина акт на КАТ да падне в съда, без въобще да се обсъжда дали посоченото в него нарушение е извършено или не. 
Около 11.40 ч. на 10 май т.г. водач на лек автомобил "Тойота" бил засечен от пътни полицаи да шофира по ул. "Васил Левски" в Асеновград, говорейки по телефона, без да ползва хендсфри, пише dir.bg.
 Униформените му написали акт за 50 лв. и му връчили препис. Написаното обаче било крайно нечетливо и шофьорът подал възражение, като обяснил, че неяснотите в текста ограничават правото му на защита.
От КАТ обаче не обърнали внимание на тази жалба и издали наказателното постановление.Тогава шофьорът се обърнал към Районния съд в Асеновград, който се произнесъл в негова полза, защото всеки има право да е детайлно наясно в какво точно е обвинен. 
Решението не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Административния съд в Пловдив.
22.11.2017, 15:18 часа
776 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha