Тихомир Йорданов спечели последния за годината турнир по снукър в Мездра

Тихомир Йорданов спечели последния за годината турнир по снукър в Мездра Тихомир Йорданов стана победител в третия през спортно-състезателния сезон 2017/2018 (и последен за тази година) турнир от Mezdra Snooker League, организиран от Спортен клуб по снукър "Мездра 2013". На финала той се наложи над Денис Иванов с 3:0 фрейма (в отделните части 59:17, 62:38 и 55:4 точки). В атрактивната надпревара, която се проведе през почивните дни в Денс клуб "Роял", взеха участие 14 състезатели на възраст от 12 до 42 г.
По пътя си към финала Тихомир Йорданов елиминира на осминафиналите Христо Търницов с 2:1 фрейма, на четвъртфиналите отстрани Христо Томов с 2:0, а на полуфиналите се наложи над Радослав Дочовски с 2:1.
Другият финалист - Денис Иванов, победи на осминафиналите Христо Стаменов с 2:0 фрейма, на четвъртфиналите спечели срещу Красимир Марков с 2:1, а на полуфиналите надделя над опитния майстор на щеката Любомир Яшов със същия резултат.
Победител в първия турнир от Mezdra Snooker League, който се проведе през месец септември, стана Любомир Яшов, а във втория турнир през октомври отново триумфира Тихомир Йорданов.
В ранглистата на мездренската аматьорска снукър лига след три изиграни кръга води Тихомир Йорданов с актив от 280 точки, следван от Любомир Яшов с 200 г, Радослав Дочовски със 180 т. и Денис Иванов със 140 т.
11.12.2017, 16:02 часа