"Видабаскет" стартира с тежка загуба във втората шестица

"Видабаскет" стартира с тежка загуба във втората шестица Стартираха срещите от втория етап на първенството на мъжката "А" баскетболна група. Отборите от двете зони- Източна и Западна, вече са разделени на две шестици в зависимост от представянето им през сезона до момента. "Видабаскет" е във втората шестица и днес гостува на столичния ЦСКА.
Видинчани обаче започнаха с тежка загуба. Мачът в зала "Румен Пейчев" завърши при резултат 90:46 (29:10; 17:12; 29:11; 15:13) точки. Домакините взеха инициативата още в началото на срещата и след първата четвърт вече имаха 19 точки преднина, а на почивката тя достигна 24 точки, а веднага след паузата надмина 40 точки. Старши-треньорът на видинчани Николай Колев разчиташе в този мач на само 8 състезатели, като 7 от тях влязоха в игра.
Най-резултатен за ЦСКА бе капитанът Роберт Георгиев, който отбеляза 19 точки, 13 добави Николай Стефанов.  За "Видабаскет" също капитанът бе най-полезен. Юлиян Колев записа 14 точки и 6 борби, а Калоян Петров завърши с дабъл-дабъл- по 10 точки и борби.
В следващия кръг, на 28 януари, "Видабаскет" е домакин в зала "Фестивална" на "Академик" /София/.
21.01.2018, 20:02 часа