Врачани скочиха срещу ГЕРБ заради спорна реформа в образованието /снимки/

Врачани скочиха срещу ГЕРБ заради спорна реформа в образованието /снимки/ Десетки учители, родители на ученици от врачанското СУ „Христо Ботев“ и жители на града излязоха днес на протест срещу проекта ГЕРБ заради реформата в образованието след VІІ клас, видя BulNews.bg. Недоволните се събраха на площад „Св. Софроний Врачански“ пред сградата на областната администрация точно в 12 часа и изразиха позиция, че плануваният план-прием за учебната 2018/2019 г. има за цел да закрие едно доказало се и предпочитано от ученици и родители училище, за сметка на други в града. Според протестиращите промените няма да доведат до нищо добро и с това се привилигироват други училища, които имат некадърно управление и от години не могат да реализират пълни паралелки.
10 представители на протестиращите се качиха в заседателната зала на среща с областния управител Малина Николова, бизнеса и шефката на регионалното управление по образованието Галина Евденова. Там загрижените за бъдещето на децата си хора изложиха тезите си против план-приема.
„Нашите деца, макар и малолетни и непълнолетни, са граждани на република България, а съгласно конституцията ни никой гражданин не бива да бъде ограничаван в своите права. Те трябва да имат възможността да избират“, заявиха протестиращите протестиращите.
Въпреки недоволството, Малина Николова бе категорична, че ще подкрепи съгласувания с всички институции план-прием, защото бил балансиран и не ощетявал или ограничавал никой. Областният управител представи данни от резултатите от матурите в последните 9 години от различните училища в града и обобщи, че картинката никак не е розова.
„Трябва да се развенчае митът за елитното образование в града, защото аз такова образование във Враца не виждам и е хубаво да прочетете какво означава елитно образование“, каза областният управител.
По време на срещата лошо впечатление направиха представителите на КРИБ и бизнеса, които иронизираха поведението на загрижените родители.
Разговорите между протестиращите и представителите на властта продължават и в момента. Родителите и учителите са категорични, че няма да оставят нещата така. Протестите продължават и утре. 
25.01.2018, 14:03 часа
8898 18
Коментари

Do Г

26.01.2018, 08:28 часа
И същите такива цървули и сега управяват клета България. Само дето се наименуват с Г, а иначе са си толкова крадливи като ония, и същата шуробаджанащина та и по-голяма се шири. За какво изобщо да спорим за образование. Хоп, виж Тошо - хоп виж Тиква.

Mono

26.01.2018, 08:21 часа
за да се запълнят бройките, А не става и чеп за зеле от тях, влизат само за да кажат ние учим в "елитно" училище. Реално разводняват елитността на образованието, като пречат на останалите влзели с 400 т. например. Такива са за професионалните.

Mono

26.01.2018, 08:19 часа
Добре, да се намалява броя на паралелките в т.нар. елитни училища - там трябва да се върне истинската селекция, както беше едно време. Който го мързи да учи за приемни изпити - айде в Антоня да става шлосер. Сега в едно "елитно" у-ще влизат и с 200 т

Г

25.01.2018, 21:46 часа
На 9 .9.1944 дойдоха цървулите и оттогава управяват клета България. Селяни и селянки, с нагли мундзи, лакоми задници, с кал под ноктите и миришещи на пържен лук. Това е картинката. Децата ни ще бягат от тук. ГЕРБ погребва Враца.

родител

25.01.2018, 21:45 часа
А в това време Обл.управител на Монтана г-н Белчев заедно с БИЗНЕСА и ТПП създават ПРОФЕСИОНАЛЕН КОЛЕЖ.Специалности-според потребностите на бизнеса. ТАКА СЕ ПРАВИ. НАУЧЕТЕ СЕ!!! Дали кмета на Монтана подхожда като врачани с образованието на града..

родител

25.01.2018, 21:33 часа
Тези хуманитари, дето закриват болници, нали те отговарят и за образованието.Ще го докарат и него до същото положение--натам върви. Браво на управляващите.За срамотите сме.Хора осъзнайте се. Не виждате ли Враца накъде отива!!!!!!

Всичко е точно

25.01.2018, 20:27 часа
Това момченце с половерчето, като пие с Вичо в училище Ботев у столовата и яде печени агнета не протестира, сега е станал протестър. Смех, смех. Тоя келеш от къде го изровиха и него, селянин та се е отепал отсекъде. Андрешковец.

444

25.01.2018, 19:31 часа
Гледам на снимката на протест излязло мързеливото, неграмотно и бездарно - Бъдеще на българия! Mразни погледи и в ума им само побойща, дрога и секс. Нищо ,че не знаят да пишат и четат, че никой не ги иска на работа в бъдеще. Важното е да са важни!

:-)

25.01.2018, 18:30 часа
"...представителите на КРИБ и бизнеса, които иронизираха....". :-) :-) :-) :-) Толкова смях за врачанските робовладелци и айдуци, я сега им кажете прякорите за да се посмеем още малко.

там ги праща оплакванията

25.01.2018, 17:16 часа
Па да се оплачат на арменсия поп,както казва Бойко.
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha