Лекари умъртвиха мъж по молба на семейството му, без да се съобразят с желанието на пациента

Лекари умъртвиха мъж по молба на семейството му, без да се съобразят с желанието на пациента В Белгия избухна скандал във връзка с евтаназията на пациент, страдащ от деменция, съобщава "Дейли Мейл", цитирана от Блиц. 
Мъж, чието име не се назовава, не е можел самостоятелно да поиска своята смърт от властите, и това направили за него грижовните му роднините. Повече от 360 лекари подписаха петиция, призоваваща за по-силен контрол над използването на евтаназия. Редица експерти смятат, че в случая с пациента с деменция става въпрос за умишлено убийство.
Мъжът, който страдал от болестта на Паркинсон и тежка форма на деменция, никога не е изразил желание да сложи край на живота си. Въпреки това лекарите извършили евтаназия по искане на неговото семейство. Комисията за евтаназия в продължение на няколко часа обсъждала скандалния случай, но отказала да го предаде на прокуратурата. Двамата съпредседатели на комисията съобщиха, че евтаназия не е имало: на пациента са дадени успокоителни, за да се облекчи страданието му и лекарите нямали за цел да убият пациента.
Независимо от това, един от бившите членове на комисията, който я напусна в знак на протест срещу решението да не отнесе случая до прокуратурата, е сигурен, че това, което се е случило, е убийство. Следва да се отбележи, че повече от 15 години след легализирането на евтаназията в Белгия повече от 10 хил. души са били подложени на процедурата и само в един случай делото е било отнесено до прокуратурата.
20.02.2018, 09:16 часа
833 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha