"Ботев"/Враца/ с изненадваща победа над "Царско село" като гост /снимки/

"Ботев"/Враца/ с изненадваща победа над "Царско село" като гост /снимки/ Отборът на "Ботев" /Враца/ удари "Царско село" като гост и завърза интригата за първото място във Втора лига. Двубоят от 24-ия кръг на втория ешелон беше спечелен с 2:1 от врачани, които вече изостават само на една точка от лидера. Головете за победителите бяха дело на Йордан Апостолов (28) и Емил Стоев (40), докато Светослав Диков върна едно попадение в 87-ата минута.
Наставникът на домакините Веселин Великов заложи на същите 11, които започнаха при поражението от "Лудогорец 2" с 2:3 преди седмица.
Треньор на гостите Сашо Ангелов пък беше направил две промени от равенството 0:0 с "Локомотив" (Горна Оряховица). Петър Атанасов и Йордан Апостолов започнаха вместо Борислав Борислав и Иво Михайлов, но именно това решение беше в основата на първото попадение за врачани.
В 28-ата минута Атанасов подаде на Апостолов, който насочи топката в десния долен ъгъл на на Филип Димитров. Голът беше първи за бившия халф на "Етър".
Преди това домакините стартираха по-силно, като опитаха да наложат натиск, но хубав удар от въздуха на Божидар Кацаров мина над гредата в 7-ата минута. Две минути по-късно Деян Иванов беше на път да си отбележи автогол с глава, а след това меле в наказателното поле на гостите беше предотвратено.
Попадението разконцентрира играта на "Царско село" и вдъхна повече увереност на врачани. Левият защитник Атанас Фиданин направи страхотен пробив отляво, като преодоля трима противници и намери Емил Стоев, който обърна играта към Петър Атанасов, който подаде на връхлитащия Спас Георгиев, той центрира отлично, а непокритият Стоев матира Димитров с красиво воле в 40-ата минута. Така изненадващо "Ботев" поведе с два гола.

"Царско село- "Ботев" Враца 1:2

"Царско село": Филип Димитров, Марио Петков, Тейнур Марем, Георги Хашев, Димитър Руйчев, Антонио Георгиев, Реян Даскалов, Китан Василев, Божидар Кацаров, Павел Петков, Светослав Диков
Треньор: Веселин Великов
"Ботев": Христо Митов, Атанас Фиданин, Кристиян Григоров, Деян Иванов, Иво Харизанов, Даниел Гаджев, Йордан Апостолов, Емил Стоев, Иван Колев, Петър Атанасов, Спас Георгиев
Треньор: Сашо Ангелов
Съдия: Станислав Ставров
Стадион: "Царско село"
16.04.2018, 19:19 часа