Хванаха грък с голямо количество наркотици в Лом

Полицията е заловила грък с наркотици в Лом, съобщиха от областната дирекция на МВР.
Вчера около 11 часа след сигнал и проведени планирани мероприяти служители на местната полиция са извършили проверка в частен дом в града, ползван от гръцкия гражданин А.Ф., постоянно пребиваващ на територията на Република България.
При извършените процесуално-следствени действия са намерени и иззети общо 81,62 грама суха листна маса канабис.
В таванска стая на къщата са открити 2 полиетиленови бутилки, съдържащи 21,46 грама, 7 кутии от цигари, с поставени в тях полиетиленови пликчета със 35,42 грама и кутия, съдържаща суха зелена листна маса с тегло 24,74 грама. Открити са и семена за канабис с общо тегло 57,89 грама и 3 електронни везни.
В леген под прозорец в стаята са открити 12 пластмасови чаши, запълнени с пръст, подготвени за отглеждане на растения.
А.Ф. е задържан за 24 часа в сградата на районното управление в Лом. Образувано е досъдебно производство. Предприети са действия за уведомяване на посолството на Република Гърция.
29.08.2018, 12:37 часа
3537
0