Старец с Паркинсон простреля мъж с лошо пиянство

Старец с тежка форма на Паркинсон простреля 54-годишен хасковлия с лошо пиянство. За инцидента съобщи полицията, а сигналът за случката в село Тракиец е получен в 22.43 часа.
На място веднага са изпратени 2 автопатрула, които установили, че скандалът между жертвата и 71-годишен мъж от селото стартирал в местната кръчма. След като не го довършили, простреляният мъж от Хасково изпроводил до дома му с обиди придвижващият се с електрическа количка старец и започнал да руши покъщината му.
Тогава пенсионерът извадил законно притежаваната си ловна пушка „Тула“-16 кал. и прострелял в главата неканения си гост. Вследствие на прострелването с двуцевката, хасковлията е с множество разкъсно-контузни наранявания от попадналите сачми в областта на главата, контактен, приведен в МБАЛ Хасково, без опасност за живота.
Полицаите са тествали и двамата с дрегер, който отчел наличие на 1,59 промила алкохол само у жертвата. Двуцевката е иззета.
30.08.2018, 09:56 часа
821
0