Арестът на журналисти предизвика протест пред Съдебната палата в София

Казусът с арестувания журналист от сайта „Биволъ” и румънския му колега предизвика протест в столицата. Той е пред Съдебната палата и е под надслов „Срещу репресията над разследващи журналисти”.
Протестът се премести, тъй като имаше възможност да се смеси с друг, който тръгна от Народното събрание и приключи пред Министерския съвет.
„Това, което се случи с тези двама журналисти и с обекта на тяхното разследване, беше капката, която преля нашето възмущение от управлението на Борисов. Всички негови управления са еднолични и каквото се случва в държавата е функция изцяло от него”, каза пред bTV организаторът на протеста – художникът Владо Руменов.
„Свободата на словото, на печата, на волеизявленията са едни от изконните права на едно демократично общество, което се опитваме да бъдем, и те са абсолютно потъпкани”, допълни той.
На протеста се появиха и опити за провокации. Няколко младежи, които се присъединиха от другия протест, спряха движението на трамваите. Полицаите се намесиха и в следващите дни ще установят самоличността им и най-вероятно ще им наложат глоби.
17.09.2018, 20:14 часа
816
0