"Монтана" отстъпи с 0:2 на ЦСКА на стадион "Огоста" /снимки/

"Монтана" отстъпи с 0:2 на ЦСКА на стадион "Огоста" /снимки/ В 1/16 финала среща от турнира за Купата на България отборът на "Монтана" загуби с 0:2 от ЦСКА пред около 3000 зрители на стадион „Огоста”. Така монтанци не успяха да повторят подвига си от преди 4 години, когато изхвърлиха „червените” на същия етап от турнира след домакински успех с 2:1 (Мирослав Антонов, Сергей Георгиев).
Първото полувреме бе равностойно, без чисти ситуации за гол и пред двете врати. След почивката гостите натиснаха и в 52-та мин. поведоха в резултата. Тогава Евандро засече с глава центриране от корнер на Станислав Манолев и изпрати топката в мрежата. Седем минути по-късно домакините поискаха дузпа, за нарушение срещуСергей Георгиев от Стойчо Атанасов. Главният съдия Радослав Гидженов, който бе твърде неубедителен през целия мач, обаче остана безмълвен. След още четири минути отново Георгиев подмина двама футболисти на „червените” и изведе отляво в наказателното поле Николай Цветков, ударът на Демона бе спасен с крак от вратаря Данте Стипица.
В добавеното време ЦСКА сложи точка на спора, като при отбелязването на гола участваха две от резервите. 17-годишният талант Валентин Антов изведе зад гърба на защитата най-новото попълнение в лятната селекция на гостите Али Соу и той от 30 метра майсторски топката покрай излезлият да го пресрещне напред Марин Орлинов за 0:2.

"Монтана" – ЦСКА 0:2

"Монтана": Марин Орлинов, Васил Попов (63-Даниел Георгиев), Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев (59-Димитър Георгиев), Йордан Йорданов, Тони Тасев, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Румен Трифонов (46-Николай Цветков). Треньор: Ферарио Спасов.
ЦСКА: Данте Стипица, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров-кап., Жоржиньо, Мауридес, Евандро (81-Али Соу), Станислав Манолев (86-Валентин Антов), Кристиян Малинов, Бикел, Борис Секулич. Треньор: Нестор Ел Маестро.
Голмайстори: 0:1 Евандро (52), 0:2 Али Соу (90+2).
Главен съдия: Радослав Гидженов.
Асистенти: Йордан Петров, Николай Чакъров.
Жълти картони: Васил Попов, Иван Михов, Йордан Йорданов, Атанас Илиев (Монтана); Станислав Манолев, Бикел, Борис Секулич (ЦСКА).
Стадион: „Огоста”-3500 зрители.