"Монтана" продължава без загуба в първенството след обрат срещу "Литекс" /снимки/

"Монтана" продължава без загуба в първенството след обрат срещу "Литекс" /снимки/ "Монтана" измъкна минимална победа с 2:1 на собствен терен срещу "Литекс" в първа среща от XIII-тия кръг на първенството на Втора професионална лига. По този начин монтанци продължават да са единствения отбор в групата без загуба от началото на сезона – 7 победи и 6 равни мача.
Двубоят на стадион „Огоста” имаше две лица. През първото полувреме гостите от Ловеч доминираха и в 19-та мин. откриха резултата. Илиян Капитанов центрира от дясно и Георги Иванов с глава изпрати топката в мрежата. "Литекс" пропусна да удвои в 43-та мин., когато Добромир Бонев се отскубна от защитата на "Монтана" и излезе очи в очи с вратаря Ивайло Василев, но стражът на домакините спаси.
След почивката монтанци натиснаха. В 52-та мин. Димитър Илиев изведе Сергей Георгиев в пеналта, но ударът му премина високо над вратата. Три минути по-късно Николай Цветков-Демона с далечен шут изненада вратаря Петър Петров, но топката срещна гредата. Логичното се случи в 66-та мин., когато най-ниският на терена Тони Тасев се разписа с глава след асистенция отдясно на Демона. Пълният обрат в мача стана факт в 71-та мин. Тогава Тони Тасев изпрати от фаул топка в наказателното поле, Йордан Йорданов я свали с глава на Атанас Илиев и голмайсторът на домакините с левачката не остави никакъв шанс на вратаря.

"Монтана" – "Литекс" (Ловеч) 2:1

"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов,Никола Гавов(46-Димитър Илиев), Сергей Георгиев (71-Димитър Георгиев)), Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков (74-Владислав Мисяк), Тони Тасев.Треньор:Ферарио Спасов.
"Литекс": Петър Петров, Иван Турицов, Пламен Николов-кап., Петко Ганев, Галин Минков, Джейхан Зайденов (73-Янков), Иван Иванов, Георги Иванов (87-Радослав Живков), Илиян Капитанов, Тонислав Йорданов, Добромир Бонев (75-Иван Митрев). Треньор: Живко Желев.

Голмайстори: 0:1 Георги Иванов (19), 1:1 Тони Тасев (66), 2:1 Атанас Илиев (71).

Главен съдия: Владимир Вълков.
Асистенти: Йордан Петров, Николай Чакъров.

Жълти картони: Никола Гавов ("Монтана"); Галин Минков, Джейхан Зайденов, Иван Иванов, Тонислав Йорданов ("Литекс").

Стадион: „Огоста”-600 зрители.
03.11.2018, 12:28 часа