38 нарушения са констатирани при акции във Врачанско

Полицията е констатирала 38 нарушения при специализирани акции във Врачанско, съобщиха от областната дирекция на МВР.
Вчера за времето от 9.30 часа до 12.30 часа в Козлодуй е проведена специализирана операция с цел предотвратяване, пресичане и разкриване на правонарушения, осигуряване на добър обществен ред и безопасност на движението, груби нарушения на правилата за движение по пътищата. Проверени са 49 коли и 52 души. Констатирани са 21 нарушения, за които са съставени 1 пътен акт, 19 фиша и 13 ел. фиша.
Специализирана операция се е провела и в Оряхово с цел противодействие на битовата престъпност в малките населени места, опазване на обществения ред и контрол на пътното движение. Проверени са 55 автомобила и 44 лица. Констатирани са 13 нарушения, които са санкционирани по Закона за движение по пътищата, Закона за българските лични документи и Кодекса за застраховане.
Вчера е проведена специализирана операция в Роман с цел предотвратяване, пресичане и разкриване на правонарушения, установяване и задържане на извършители на противоправни деяния, оказване въздействие върху поведението на водачите на МПС, управляващи след употреба на алкохол, груби нарушения на правилата за движение. Проверени са 6 коли и 20души. За установените нарушения са съставени 1 акт по Наредба на община Роман и 1 пътен фиш. Издадени са 3 протокола по Закона за МВР.
06.12.2018, 10:50 часа
890
0