"Монтана" се мъчи с новак, измъкна победата в Русе след тайбрек

"Монтана" се мъчи с новак, измъкна победата в Русе след тайбрек Вицешампионът и финалист в турнира за Купата на България "Монтана" измъкна трудна победа с 3:2 (-22, 17, 20, -21, 16) при гостуването си на новака в Суперлигата "Дунав". Срещата бе от последния Х-тия кръг на първенството на волейболната Суперлига при мъжете. По програма тя трябваше да се играе в събота, но заради факта, че двата отбора ще се изправят един срещу друг и на 1/8 финалите в турнира за Купата (на 18 декември) бе преместена с един ден. Целят спортно-технически щаб на гостите пък ще остане в Русе до вторник.
Русенци спечелиха първия и четвъртия гейм, монтанчани взеха втория и третия. В тайбрека гостите започнаха със самочувствие, поведоха с 12-9, но допуснаха домакините да изравят и дори да поведат с 14:13. По-големият опит обаче се оказа решаващ и "Монтана" записа шестата си победа от началото на сезона, с която изместиха "Левски" (София) от петото място в класирането.
16.12.2018, 20:08 часа