"Видабаскет" завърши годината с победа над "Шампион"

"Видабаскет" завърши годината с победа над "Шампион" "Видабаскет" победи като домакин в зала "Фестивална" "Шампион" София с 92:79 точки (25:20; 26:20; 20:23; 21:16) в среща от последния 10-и есенен кръг на първенството на мъжката "А" баскетболна група в Регион "Запад".
Гостите от София влязоха по-добре в мача и поведоха в резултата през първата четвърт. Видинчани успяха да изравнят (17:17) 2.33 минути преди края на частта и да вземат преднина след важни кошове на Теодор Николов. Въпреки опитите на "Шампион" да съкрати разликата и отново да вземе лидерството, "Видабаскет" успя да съхрани комфортен аванс до края на срещата. Това бе първа победа за момчетата на старши треньора Николай Колев в настоящия шампионат. Видинчани играят само с местни момчета.
Теодор Николов бе над всички в тази среща и завърши с 37 точки и 8 борби. Теодор Киров се завърна след контузия с 20 точки. Калоян Петров добави 13 точки и записа 8 асистенции.
За гостите от "Шампион" Хасан Чауш бе най-резултатен с 18 точки, Николай Петков и Стоян Кайнаров завършиха с по 16 точки.
17.12.2018, 09:58 часа