Пиян шофьор на линейка катастрофира в Пловдив

Пиян шофьор на линейка е катастрофирал вчера след обяд в Пловдив.
Около 14.10 часа пътни полицаи посетили пътно транспортно произшествие с леки материални щети на ул. „Дилянка“ в града. На място било установено, че специален автомобил на многопрофилна болница в града, управляван от 63-годишен мъж, ударил отзад извършващ ляв завой джип „Дачия“ с 34-годишен водач.
Двамата участници били тествани с дрегер за алкохол. Апаратът отчел наличие на над 1,2 промила в кръвта на шофьора на линейката. Той е задържан за едно денонощие в Трето Районно управление.
По случая е образувано бързо производство, уведомена е Районната прокуратура.
22.03.2019, 12:56 часа
849
0