"Видабаскет" завърши с победа първенството като гост на "Шампион 2006"

"Видабаскет" завърши с победа първенството като гост на "Шампион 2006" "Видабаскет" победи със 74:59 (20:18; 25:10; 9:16; 20:15) като гост "Шампион 2006" в София в последната си среща от тазгодишното първенството на мъжката "А" баскетболна група, играна в столичната зала "Триадица".
След оспорвана първа част, видинските баскетболисти успяха да наложат своята игра и се оттеглиха на почивката с комфортна преднина от 17 точки- 28:45. Домакините опитаха да обърнат мача през третата четвърт, но успяха да съкратят разликата едва до 10 точки. Възпитаниците на Николай Колев не допуснаха изненада и затвориха спокойно мача с преднина от 15 точки.
Теодор Николов бе най-резултатен в мача и завърши с 22 точки, Теодор Киров добави 18, 6 борби и 4 асистенции, капитанът Юлиян Колев отбеляза 14 точки и спечели 5 борби. С 13 спечелени борби и 11 точки се отличи Мартин Мандалски.
"Видабаскет" приключи с 2 победи и 4 загуби втория етап на първенството.
25.03.2019, 14:44 часа