„Първа Атомна“ разби с 3:0 „Ком“/Берковица/ насред Козлодуй

„Първа Атомна“ разби с 3:0 „Ком“/Берковица/ насред Козлодуй „Първа Атомна“/Козлодуй/ победи с категоричното 3:0 гостуващия тим на „Ком“/Берковица/ в среща от XX кръг на първенството в Северозападната Трета лига.
Срещата започна равностойно, като първата възможност за гол пропиляха домакините. Централният нападател Александър Славейков не успя да засече хубаво центриране на Пламен Трифонов. Все пак таранът успя да се поправи в 15 минута и реализира много красиво попадение за 1:0. Той преодоля двама противникови играчи и стреля от границата на наказателното поле, като прати токата в мрежата на берковчани. До края на първата част зачестиха по-острите влизания на терена, като при едно такова играч на „Ком“ стъпи върху ръката на капитана Никоилай Ганчев, който все пак успя да доиграе двубоя въпреки травмата. При резултат 1:0 двата тима се оттеглиха на почивката.
През втората част гостите се опитаха да изравнят резултата, но техните атаки бяха спирани от перфектната защита и в този мач на „Първа Атомна“. Домакините се възползваха от тръгналия да изравнява резултат тим на „Ком“ и отбелязаха второ попадение, дело отново на Славейков. В 60 минута той получи отличен извеждаш пас зад защитата на гостите от десният краен бранител Любомир Василев и останал сам срещу вратаря не сбърка за 2:0. Съставът от Берковица можеше да намали резултата, след като техен футболист останал сам срещу стража на домакините стреля доста неточно встрани от целта. В 75 минута тима на „Първа Атомна“ стигна до класическото 3:0. И в третото попадение беше замесен централният нападател Славейков, който останал сам срещу вратаря на гостите технично продължи топката към Николай Ганчев, които насочи топката в горният ляв ъгъл на врата за крайното 3:0.
Победата можеше да е още по изразителна, но в заключителните минути на срещата домакините изпуснаха няколко отлични положения за гол. Футболистите на „Първа Атомна“ бяха подкрепяни и от голям брой зрители по трибуните и изпратени със аплодисменти след края на срещата.
След тази победа „Първа Атомна“ събра 26 точки и запази 11-та си позиция във временното класирана на Трета лига.
За състава от Козлодуй играха: Ивайло Върганов, Десислав Атанасов, Ивайло Маринов, Пламен Трифонов, Александър Герасимов, Любомир Василев, Валентин Валентинов / Калин Красимиров 80 минута/, Людмил Николов, Николай Ганчев, Пламен Валериевя / Светослав Валериев 65 минута/, Александър Славейков.