Ученици се състезаваха по оказване на първа помощ

Ученици се състезаваха по оказване на първа помощ Днес в Младежкия дом във Враца се проведе областен преглед на ученическите екипи по първа помощ. Участие взеха 7 отбора от по 4 човека от 3 общини на областта – Враца, Мизия и Мездра.
Участниците преминаха през общо 7 пункта, на 5 от които трябваше да демонстрират уменията си за оказване на първа помощ, а именно при пътно-транспортно произшествие (ПТП), земетресение, битов инцидент, инцидент с пострадали, изпаднали в безсъзнание и теоретичен тест. Ситуациите бяха пресъздадени от ученици на врачанското средно училище „Христо Ботев“, които умело влязоха в ролите си на пострадали или просто изплашени хора.
Съдии на всяка ситуация бяха доброволци от клубовете БМЧК във Враца и Зверино, а главните съдии на пунктовете – определени от община Враца училищни медицински работници. Те оценяваха уменията на отборите да реагират адекватно в дадената ситуация, техните умения да разпределят задачите си, да вземат мерки за обезопасяване на мястото на инцидента, да извършат правилно повикване на спешен център, да окажат навременна и адекватна помощ.
Най-много точки от представянето си събра отборът на СУ „Св. Климент Охридски“-Зверино – 668т. (от максимален брой 700), на второ място се класира отборът на ППМГ „Акад. Иван Ценов“ - Враца, а на трето място - СУ „Христо Ботев“ от областния град. Всички участници получиха награди и грамоти за участие, осигурени от Областния съвет на БЧК Враца.
Отборът победител ще представи областта на Националното състезание на ученическите екипи по първа помощ в началото на следващия месец, което ще се проведе в Национален учебен център на БЧК в село Лозен.
 
10.05.2019, 16:50 часа
1091 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha