"Ботев"/Враца/ ходом победи като гост с 2:0 слабаците от "Витоша"/Бистрица/ /снимки/

"Ботев"/Враца/ ходом победи като гост с 2:0 слабаците от "Витоша"/Бистрица/ /снимки/ „Ботев“/Враца/ победи с 2:0 като гост слабаците от „Витоша“ /Бистрица/ в последния мач от втория кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Даниел Генов (17) и Илия Миланов (54).
Първата интересна ситуация дойде в 5-ата минута, когато Петър Атанасов от гостите проби отляво, след което намери с пас по земя Мирослав Будинов, който шутира, но топката премина на сантиметри от целта.
В 12-ата минута Георги Амзин опита с центриране да изненада защитата на "Ботев", но Красимир Костов се справи със ситуацията.
В 17-ата минута врачани откриха резултата. Андреас Васев направи майсторски пробив, след което пусна пас в наказателното поле към Даниел Генов, който с точен удар не остави шансове на Кристиян Кацарев.
Малко по-късно Петър Атанасов отправи нов удар към вратата на "тигрите", но опитът му профуча над вратата. Първият корнер дойде чак в 25-ата минута и той бе на сметката на „Витоша“. Мартин Станкев центрира добре, но бранителите на гостите се справиха.
Пет минути преди края на първата част Генов направи самостоятелен пробив през центъра, който завърши с шут, но той бе блокиран от Бонев.
В 52-ата минута се откри отличен шанс пред футболистите на Енгибар Енгибаров. Топката попадна в краката на Мартин Станкев, след като защитата на "Ботев" допусна грешка, която обаче не доведе до гол.
В 54-ата минута врачани стигнаха до второ попадение в Бистрица. Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле, където над всички бе Илия Миланов, който с глава заби коженото кълбо във вратата на Кацарев.
В 65-ата минута Мартин Станкев получи топката на крилото и отправи прострелно центриране, където обаче резервата Запро Динев не успя да засече кълбото.
В 77-ата минута гредата спаси Красимир Костов. Крилото на "зелените" Мартин Станкев намери пространство и шутира от далечна дистанция, но ударът му срещна страничния стълб.
Три минути преди края на срещата Ивайло Михайлов намери технично Милан Вушурович, който бе близо до първия си гол с екипа на „Ботев“.

„Витоша“ /Бистрица/ - „Ботев“ /Враца/ 0:2

0:1 Даниел Генов (17)
0:2 Илия Миланов (54)

Стартови състави:
„Витоша“: 33. Кацарев, 4. Узунов, 5. Бонев, 6. Гьонов, 18. Курупис, 24. Купенов, 10. Амзин, 80. Котев, 88. Станкев, 14. Садула, 45. Долапчиев
Ст. треньор: Енгибар Енгибаров
„Ботев“: 33. Костов, 11. Васев, 16. Попов, 2. Керчев, 18. Миланов, 23. Мечев, 8. Златински, 9. Генов, 14. Будинов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски
Ст. треньор: С. Ангелов

Стадион: "Витоша", Бистрица