ФК "Дреновец" победи с 1:0 "Бдин" с гол в последните минути

ФК "Дреновец" победи с 1:0 "Бдин" с гол в последните минути Новакът в Северозападната трета лига – ФК "Дреновец", продължава да пише история. Футболната гордост на Община Ружинци постигна и първата си историческа победа като гост, и то не къде да е, а в дербито с "Бдин" във Видин. Двубоят бе равностоен с положения и за двата тима. В 89-та мин. играещият треньор на дреновчани Александър Петров-Вълка вкара единствения гол за сладката победа с 1:0. Така новакът е вече с 9 т. от 12 възможни след срещите от 4-ия кръг.
Домакините играха почти цяло полувреме с 10 футболисти заради изгонването на Адерито Хорхе Семедо. Съперниците сътвориха изключително оспорвана, но коректна битка по всички части на терена. През първото полувреме беше по-напечено пред вратата на бдинци. Обстрелваха я Калоян Цветков, Георги Илиев и Борислав Борисов.  В 51-ата минута Семедо извърши нарушение и рефера му вдигна втори жълт и червен картон. 6 минути по-късно нападателят на "Дреновец" – Цвети Неделчев стреля в гредата. Домакините също имаха своите шансове. В 70- минута Петър Димитров насочи топката на сантиметри от външната страна на гредата. Юлиян Весков пък спаси удар на Стоян Георгиев в 82-та мин.

За "Бдин": Иван Милков, Атанас Кръстев, Денис Николов, Петьо Кръстев, Планимир Александров, Кристиан Коцов, Стойчо Стойков, Стоян Георгиев, Анатоли Тодоров, Петър Димитров,  Адерито Хорхе Семедо /Красимир Иванов, Тони Цветков, Александър Манджуков, Ангел Петров, Венелин Тодоров, Теодор Тошев, Милчо Милчев/.

За "Дреновец": Юлиян Весков, Костадин Илиев, Людмил Иванов, Ивайло Иванов, Цвети Неделчев, Калоян Цветков, Георги Илиев, Борислав Борисов, Александър Петров, Тодор Горанов, Цветан Цветанов /Румен Игнатов, Борис Георгиев, Йордан Йорданов, Чавдар Александров, Наско Крумов, Деян Захариев/.
02.09.2019, 07:59 часа