Спряха приема на деца в интензивното в столичната педиатрична болница

Спряха приема на деца в интензивното в столичната педиатрична болница Спрян е приемът на деца в интензивното отделение в столичната детска болница заради липса на анестезиолози, съобщи доц. Димитър Калайков, цитиран от БТА.
"Двама от работещите в болницата анестезиолози напуснаха, а третият не може да изпълнява тази дейност", обясни лекарят.
Докато не се намерят необходимите специалисти отделението няма да работи и няма да се приемат деца нито за интензивно лечение, нито за интензивно наблюдение.
Доц. Калайков е изпратил доклади за проблема до Столичната регионална здравна инспекция, Столичната здравноосигурителна каса, Центъра за спешна медицинска помощ, както и е разговарял по телефона с министъра на здравеопазването Кирил Ананиев. В интензивното отделение две от работещите медицински сестри са на по 75 години, каза Калайков и изрази съмнение, че ще се намерят желаещи да работят в болницата заради ниското заплащане на труда.
Многото протести на медицинските работници тази година настояваха именно за увеличение на заплатите в сектора. Една от прогнозите е, че Медицинските специалисти ще бъдат сред най-търсените професии на пазара на труда до 2034 година.
27.11.2019, 16:15 часа
1228 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha