"Вихър"/Николово/ ще зимува на върха след бой над "Бойчиновци" /снимки/

"Вихър"/Николово/ ще зимува на върха след бой над "Бойчиновци" /снимки/ "Вихър" (Николово) разгроми със 7:0 "Бойчиновци" в отложена среща от първия кръг на първенството на монтанската „А“ ОФГ. Двубоят се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“ в Монтана, а резултатът до някъде заблуждава поне от това, което двата отбора показаха особено през първото полувреме.
Домакините поведоха преди да е изтекла още първата минута. Филип Николов-Фичо проби от дясно и намери непокрит в пеналта Мартин Пламенов, който изпрати топката в мрежата. Последваха силни минути за гостите и Марио Митов и Веселин Троянов бяха близо до изравняването на резултата. Вместо това в 18-та мин. Кристиян Методиев нахлу вляво в наказателното поле и с удар от малък ъгъл изненада вратаря Росен Кирков. С майсторско изпълнение от фаул Пламенов направи разликата класическа в 49-та мин. До края на мача юношата на Монтана оформи и своя хеттрик, а останалите попадения реализираха Кристиян Методиев и Дениз Костов.
С успеха си отборът на "Вихър" ще зимува на първото място в класирането с актив от 31 точки, втори е "Пъстрина" с 26 т., с две по-малко "Бойчиновци" влезе в пролетния полусезон от трета позиция.

"Вихър": Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Мартин Симеонов, Стелиян Николов, Светлин Томов, Евелин Петков, Галин Славчев, Красимир Георгиев, Мартин Пламенов, Филип Илиев, Кристиян Методиев-кап. Треньор: Бисер Ефремов.
"Бойчиновци": Росен Кирков-кап., Вергин Ангелов, Ангел Гатов, Томислав Томов, Цветелин Георгиев, Владислав Георгиев, Веселин Троянов, Александър Александров, Георги Иванов, Велислав Георгиев, Марио Митов. Треньор: Александър Александров.

Главен съдия: Емилиян Тодоров.
Асистенти: Тодор Валериев, Борислав Петков.

Терен с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“ в Монтана - 50 зрители.
16.12.2019, 16:26 часа