25-годишен гръмна свой приятел, заплашва и полицаи

25-годишен жител на шуменското село Друмево бил задържан след като стрелял с газов пистолет от упор срещу 17-годишен, а след това се заканил и насочил оръжие към полицейски служители.
Вчера малко след 00:30 часа бил приет сигнал от 17-годишен, който съобщил, че негов познат възпроизвел изстрел с газов пистолет от упор и го наранил в областта на дясната ръка.
Случката станала по време на гостуване за празника в дома на мъж в селото. Към населеното място веднага били насочени екипи на полицията и спешна помощ.
След като пристигнали униформените на място мъжът демонстративно заредил пистолета и отправил закани и заплахи към полицейските служители.
Бил обезвреден и задържан в районното управление в Шумен за срок до 24 часа.
Пострадалият 17-годишен бил прегледан в болницата в града и освободен за домашно лечение с рана от обгаряне. За извършено престъпление е образувано досъдебно производство.
27.12.2019, 12:25 часа
1257
0