Изведоха от реанимация първия болен с COVID-19 от Видинско

Продължава лечението на 66-годишния мъж от село Дреновец, който е първият случай с коронавирус в област Видин, съобщи ръководителят на откритата за пациенти с COVID-19 реанимация в МБАЛ "Света Петка" във Видин д-р Вилхелм Елисеев.
Пациентът е преместен в отделението по пулмология, но все още не се знае кога ще бъде изписан.
"Изведен е от реанимацията след две отрицателни проби, за да продължи лечението си. Нужно е да излезе от тази среда. Общото му състояние е подобрено. Стабилизирани са показателите. Нормализирана е лабораторията и биохимията. Все още не знаем кога ще бъде изписан. Белодробните промени продължават твърде дълго време, с различна продължителност, с различни изяви. Все още има известен риск. Ние обаче смятаме лечението до този момент като успешно", д-р Елисеев.
Припомняме, че първият установен случай на болен от коронавирус в областта бе обявен на 2 април. Мъжът е лекуван с антибиотици и витамини. Дъщерята му Даниела Петрова все още не е разговаряла с него.
"На този етап не разполагам с много информация. След 6 май евентуално ще можем да му занесем лични вещи и телефон, така ми казаха. В пулмологията го преместиха, защото бронхопневмонията продължава да го мъчи. Баща ми няма телефон, пък и не позволяваха в реанимацията. Тъй като не сме имали директна връзка, аз не знам как се чувства. Благодарна съм на лекарите обаче, защото положиха огромно старание и неимоверни грижи", каза Даниела.
Майката на Даниела, която беше поставена под 14-дневна домашна карантина, е в отлично състояние. В началото на април направените ѝ проби за COVID-19 са били отрицателни, каза още дъщерята Даниела Петрова.
04.05.2020, 15:39 часа
867
0