Близо 29 хил. души са започнали работа по време на извънредното положение

Близо 29 хил. души са започнали работа по време на извънредното положение 28 623 лица са намерили работа по време на обявеното във връзка с пандемията от COVID-19 извънредно положение 13 март -13 май. Само за последния работен ден на пазара на труда са устроени 1 200 безработни, по данни на Агенцията по заетостта.
Близо половината от лицата - над 46%, са започнали работа в сферата на преработващата промишленост. Назначените в сектора на търговията и ремонта на автомобили и мотоциклети са близо 22 на сто от регистрираните в Бюрата по труда по време на извънредното положение.
Над 9% са се устроили на работа в транспортния сектор. Новозаети има и в строителството, хотелиерство и ресторантьорство, както и в образованието. 
14.05.2020, 13:08 часа
951 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha