"Монтана" с труден успех в Горски извор, класираха се за 1/8 финалите за Купата

"Монтана" с труден успех в Горски извор, класираха се за 1/8 финалите за Купата Отборът на "Монтана" се измъчи, но продължава напред на 1/8 финалите на турнира за Купата на България. При гостуването си на стадион „Саяна Арена“ в димитровградското село Горски извор монтанци излъгаха с 2:1 местния третодивизионен "Извор".
И двата гола бяха отбелязани от статични положения, като първо Николай Цветков-Демона вкара дузпа, а в добавеното време Тони Тасев донесе победата след майсторско изпълнение от фаул.
Както се и очакваше ст. треньорът на "Монтана" Никола Спасов излезе с експериментален състав, като пусна титуляри шестима футболисти, които рядко хващат ръка в срещите от първенството. Очаквано и домакините искаха да се докажат и започнаха много навито веднага след началния съдийски сигнал. Изворци създадоха и единствената чиста ситуация пред една от двете врати преди почивката.
На полувремето в "Монтана" бяха извършени три смени, отборът тръгна по-смело в атака и в 56-та мин. за игра с ръка в наказателното поле главният съдия Васил Минев отсъди дузпа, която Цветков хладнокръвно реализира. Домакините обаче не се предадоха в 74-та мин. изравниха чрез Христо който необезпокояван проби по десния фланг и направи вратаря Марин Орлинов безпомощен.
Мачът вече вървеше към продължения, когато монтанци получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на повече от 30 метра от вратата на Тодор Малинов. Зад топката застана Тони Тасев, а миг след това попадна в прегръдките на своите съотборници.

"Извор" (Горски извор) – "Монтана" 1:2

"Извор": Тодор Малинов, Недко Бръмчев, Бончо Панев, Тейнур Марем, Илиян Марчев, Стилян Бръмчев, Митко Плахов-кап., Спас Милушев, Беркай Халил, Атанас Савов, Христо Христов. Треньор: Живко Желев.
"Монтана": Марин Орлинов, Владимир Айтов (46-Стефан Цонков), Преслав Петров, Давид Кики, Раян Сенхаджи, Йордан Йорданов, Ивелин Илиев (46-Николай Минков), Стефан Каменов (74-Янко Ангелов), Бари Билал, Николай Цветков, Сергей Георгиев-кап. (46-Тони Тасев) Треньор: Никола Спасов.
21.10.2020, 18:20 часа