Коронавирусът взе нови 4 жертви в Монтанско през почивните дни

Коронавирусът е взел нови 4 жертви в Монтанско, сочат данните на Регионалната здравна инспекция.
Починалите са изгубили битката с коварната болест през почивните дни.
За 23 декември на територията на област Монтана има установени 26 нови случая на заразата. На следващия ден има 4 установени нови случаи на COVID-19 инфекция. За 26 декември на територията на област Монтана има 2 новорегистрирани случая. В неделя са регистрирани още 15 заразени, а за вчера няма нови случаи.
Към момента общо 487 лица са с активна COVID-19 инфекция в област Монтана. 69 от тях са хоспитализирани (20 лица в МБАЛ „Св. Н. Чудотворец“ - Лом, 22 лица в МБАЛ „Д-р Ст. Илиев“ - Монтана, 4 лица в МБАЛ - Берковица, 15 лица в МБАЛ Сити Клиник - Свети Георги ЕООД - Монтана, 1 лице в "УМБАЛ - Александровска" ЕАД - София, 1 лице в МБАЛ "Национална кардиологична болница" ЕАД - София, 1 лице в "Специализирана болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания - Враца" ЕООД, 1 лице в "УМБАЛ "Света Анна" София АД, 1 лице в "МБАЛ - Доверие" АД - София, 1 лице в "МБАЛ "Свети Иван Рилски" - Козлодуй" ЕООД - Козлодуй, 1 лице в "Многопрофилна болница за активно лечение" ЕАД - Гълъбово и 1 лице в "МБАЛ "Св. Пантелеймон" АД - Ямбол).
418 лица диагностицирани на домашно лечение.
Разпределението на лицата с активна инфекция по общини е следното: община Берковица – 46 случая; община Бойчиновци – 42 случая; община Брусарци – 11 случая; община Вълчедръм – 21 случая; община Вършец – 26 случая; община Г. Дамяново – 10 случая; община Лом – 136 случая; община Медковец – 8 случая; община Монтана – 161 случая; община Чипровци – 19 случая; община Якимово – 7 случая.
За област Монтана общо диагностицираните лица са 2985, излекуваните лица са 2306, починалите лица са 192, а лицата поставени под домашна карантина – 289
29.12.2020, 13:25 часа
1986
0