Лоши новини: Коронавирусът уби две жени от Враца и Лесура

Коронавирусът е взел нови две жертви от Врачанско, сочат данните на Регионалната здравна инспекция.
Починалите са изгубили битката с коварната болест през изминалото денонощие. Това са 84-годишна от Лесура, която е издъхнала в Тубдиспансера и 59-годишна врачанка, тя е починала в МБАЛ "Христо Ботев".
За последните 24 часа на територията на областта са обявени нови 26 случая на коронавирус.
За всички потвърдени случаи са започнати и продължават епидемиологичните проучвания за установяване и предприемане на мерки спрямо положителните и контактните лица. В рамките на деня са изготвени общо 10 нови предписания за карантина на такива лица.
Към момента активните случаи във Врачанско са 583, като от тях 523 са на домашно лечение, а 60 са хоспитализирани.
26.01.2021, 11:47 часа
2597
0