Близо 100 000 починали след втората вълна на коронавирус в Африка

Близо 100 000 починали след втората вълна на коронавирус в Африка Броят на смъртните случаи в Африка, свързани с COVID-19, доближава 100 хиляди. Това е малка част от регистрираните такива случаи на други континенти, но броят им на Черния континент нараства бързо с втората вълна, която претоварва болниците, предаде Ройтерс.
Досега в Африка са регистрирани 99 800 починали с диагноза COVID-19, докато в Северна Америка са повече от половин милион, а в Европа наближават 900 хиляди, сочат изчисления на информационната агенция. Обаче нивото на смъртността в Африка заради короновируса рязко се повишава, особено в икономически развитата южна част на континента. Този район е поразен от втора вълна на нов по-заразен щам на вируса, предава БТА. 
По данни на африканското подразделение на СЗО в някои страни на континента е на изчерпване кислородът, което се отразява на възможностите за лечение на тежките случаи на COVID-19.
ТАСС цитира нигерийския вестник "Дейли пост", според който лекарственият регулатор в Нигерия е одобрил ваксината на британско-шведската компания "АстраЗенека". По думите на генералния директор на регулатора Моджисола Адейайе тази ваксина е ефективна и срещу британския щам на коронавируса, а южноафриканският щам не е откриван в Нигерия.
18.02.2021, 16:27 часа
399 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha